Orodek wczasowy Krakus
  • krakus-bryczka
  • krakus 1
  • ośrodek
  • Morze
  • rzeźby

masaz bigMASAŻ MIĘŚNIOWO - POWIĘZIOWEGO ROZLUŹNIENIA ENERGETYCZNEGO

Powięź to unerwiona i unaczyniona tkanka łączna, która oplata wszystkie części ciała. To ona nadaje naszemu ciału strukturę. Jeśli wyobrazimy sobie pomarańczę to biała błonka w niej, która nadaje formę temu owocu, będziewłaśnie powięzią. To ona łączy wszystkie struktury w naszym ciele w jedną formę. Jeśli zamieszkują w niej napięcia, zaciska ona mięśnie, co prowadzi do bólu i niewygodny w ciele.

Zdrowa powięź jest elastyczna i nawodniona. Możemy wyobrazić sobie niemowlę, które cieszy się swoim ciałem, ma w nim pełną swobodę oraz mnóstwo energii, jego skóra jest mięciutka. Z wiekiem - poprzez stres, złe odżywianie, niedostateczne nawodnienie organizmu oraz utrzymywanie niekorzystnej pozycji ciała - powięź sztywnieje. Przyczynia się to do mniejszej mobilności w ciele, bóli różnego rodzaju, zastygnięcia ciała w jakiejś formie np. garbienia się, zablokowania przepływu energii w ciele, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia oraz braku odczuwania własnego ciała. 

Masaż ten charakteryzuje się głębokim, powolnym, pełnym obecności, rozluźniającym dotykiem. To powrót do domu, przyjemności bycia we własnym ciele. Gdy napięcia z powięzi odpuszczają energia w naszym ciele może krążyć swobodnie, dzięki czemu czujemy więcej radości i przepływu życia w sobie. Zaciśnięta powięź powoduje, że nie docierają do nas w danym miejscu bodźce czuciowe, zrelaksowana tkanka łączna wpływa na to, że czujemy bardziej swoje ciało, więc jest nam łatwiej się zrelaksować.

Masaż ten jest bardzo skuteczny przy dolegliwościach bólowych. Poprzez głęboką i powolną pracę w miejscu napięcia ból pomału „odpuszcza”.

 Korzyści z masażu:
- zmniejszenie dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców, migreny, rwa kulszowa, napięcia w szyi, karku, barkach itp.,
- poprawa mobilności ciała,
- zwiększenie przepływu energii w ciele,
- wyciszenie umysłu,
- pogłębienie świadomości ciała i oddechu,
- odczuwanie większej przyjemności z bycia we własnym ciele.

Koszt masażu: 1 godz.- 98 zł, 1,5 godz. - 152 zł, 2 godz. - 197 zł 

Informacje i zapisy: Anna Szczepkowska tel. 535 318 279

Masaż wykonuję : Anna Szczepkowska
Ukończyła kursy Certyfikowanego Treningu MER Mięśniowo Powięziowego Rozluźnienia Energetycznego z Satyarthim Peloquin’em. Więcej o metodzie na stronie: www.pelniazycia.eu