• 01
  • 02
  • 	03
  • 04

Elbląg

elblag3Elbląg miasto z charakterystycznym położeniem na styku dwóch odmiennych krain geograficznych: Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej, w sąsiedztwie Zalewu Wiślanego.

 

 

Usytuowany jest przy trasie z Warszawy do Gdańska oraz z Europy Zachodniej do Kaliningradu i państw nadbałtyckich. Elbląski port śródlądowy stanowi punkt wyjścia dróg wodnych do miejscowości położonych nad Zalewem Wiślanym oraz przez Kanał Ostródzko-Elbląski na obszary Pojezierza Iławskiego. W sezonie żeglugowym funkcjonuje komunikacja wodna. Statki białej floty obsługują linie pomiędzy Elblągiem a Krynicą Morską, Fromborkiem i Kaliningradem oraz przez Kanał Ostródzko-Elbląski do Małdyt i Ostródy.

Aktywni znajdą tu warunki do uprawiania różnorodnych form wypoczynku. Na akwenach rozwinęło się żeglarstwo i windsurfing, a rozbudowana sieć rzeczna to raj dla wędkarzy i kajakarzy. Zimą zamarznięty Zalew Wiślany przyciąga miłośników bojerów. Samo miasto ze swoimi zabytkami jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Godzinami można spacerować po Starym Mieście podziwiając średniowieczne budowle i rekonstruowane stylowe kamieniczki. Wśród elbląskich zabytków godne polecenia są: Brama Targowa, Katedra św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria El.

 

© 2017 KRAKUS. Designed web-domino