• 01
  • 02
  • 	03
  • 04

Frombork

frombork2Frombork - zwany Klejnotem Warmii oraz Grodem Kopernika ponieważ ten wielki polski uczony spędził tu 33 lata swojego życia, gdzie stworzył swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich".

W tym mieście też zmarł i został pochowany w katedrze. Na atrakcyjność Fromborka ma wpływ nie tylko malownicze położenie nad samym Zalewem Wiślanym, ale również walory klimatyczne i przyrodnicze, także bardzo bogata historia regionu i związane z nią zabytki. Od XIV w. Frombork był jednym z ważniejszych miast Warmii, siedzibą Kapituły Warmińskiej. Co warto zobaczyć we Fromborku: Wzgórze Katedralne z Bazyliką Archikatedralną pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, dawnym Pałacem biskupów, który jest obecnie siedzib ą Muzeum Mikołaja Kopernika oraz dzwonnicą zwana Wieżą Radziejowskiego.


Nieopodal Fromborka, na Górze Żurawia znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które dysponuje instrumentami do obserwacji nieba - teleskopami, lunetami oraz tarasem obserwacyjnym.

 

© 2017 KRAKUS. Designed web-domino